Sokma Akıl Kırk Adım Gidermiş

Sokma Akıl Kırk Adım Gidermiş

Sokma akıl kırk adım gidermiş deyiminin son zamanlarda toplumda örnekleri çok fazla görülmektedir. İş yaşamından aile ilişkilerine kadar her konuda kişinin kendi fikirleri doğrultusunda hareket etmesinin önemi bu anlamda bir kez daha ortaya çıkmaktadır. Özellikle aile içindeki dirliğin devam ettirilmesi için bayanların etraftan kendisine yapılan tavsiyelere uysa bile kesinlikle bir kişinin fikirlerini tamamen benimsememesi gerekmektedir.

Erkeklerden sık sık duyulan yakınmalardan bir tanesi de eşlerinin ya da kız arkadaşlarının dışarıdan kişilerin söyledikleriyle hareket etmesidir. Tabi ki, bayan olarak arkadaşlarınızın tecrübelerinden yararlanmanız normaldir. Ancak, şunu unutmayın ki eşinizi ya da erkek arkadaşınızı en iyi siz tanıyorsunuz. Bu nedenle ona olan davranışlarınızın nasıl olacağına da ancak siz karar verebilirsiniz. Sadece tecrübelerden yararlanma konusunda fikir alabilirsiniz ancak sokma aklın sadece kısa bir süre sizi idare edeceğini ve ilişkinizin sonunu getireceğiniz kesinlikle unutmamalısınız.

sokma-akilin-zararlari

sokma-akilin-zararlari

Başkalarının aklıyla hareket etmenin bir diğer olumsuz yönü ise karşınızdaki kişinin hiçbir zaman art niyetli olmadığının garantisinin olmamasıdır. Aklına ve davranışlarına güvendiğiniz kişinin çok iyi niyetli birisi olduğunu düşünebilirsiniz ancak sizin hakkınızda tam anlamda neler düşündüğünü kestirmeniz zordur. Sizi kıskançlığından da işlerinizi bozmak isteyen kişiler karşınıza çıkabilmektedir. İlişkinizin sonlanmaması için mutlaka kendi gönlünüze ve en önemlisi de aklınıza güvenmeniz gerekmektedir. En önemlisi de kadın erkek ilişkilerinin daha çok duygusal olduğunu bilmek süreci yönetmek adına çok önemlidir. Akıl aldığınız kişinin sizin gibi o kişiye karşı duygu beslemediğini ve kalpten hissetmediğini unutmayın. Bu durumda size akıl veren kişi iyi niyetle bunu yapsa bile sizin gibi bağ hissetmeyeceği için yanlış kararlarla hareket etme olasılığı, bu sayede de sizi yanıltma olasılığı fazladır. Aklı başında davranmanın ilişkilere faydası büyüktür.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!