Su nasıl kullanılmalı? Suyun Faydaları

Su nasıl kullanılmalı? Suyun Faydaları

Sevgili okurlarım, sizlere günlük yaşantımızın önemli bir parçası olan suyun faydalarından bahsedeceğiz.

Su, kış aylarında erkeklerde 2,5 litre kadınlarda ise 2 litre tüketilmesi gerekmektedir. Yaz aylarında ise erkeklerde en az 3 litre kadınlarda 2,5 litre tüketilmelidir.

Su, vücudun kan ve nem dengesini düzenlemekte yardımcı olur. Vücudun aşırı kuru ve aşırı yağlı olmasını engeller. Cildin canlı ve parlak kalmasını sağlar. Börekler için temel kaynak sudur. Böreklerde taş oluşumunu engeller. Suyun sıcak ve soğuk kullanımı da önemlidir.

Suyun ılık içilmesi insan sağlığı için daha uygundur. Suyun üç yudumda içilmesi sindirim sisteminin çalışmasına daha iyi yardımcı olur. Suyu terledikten sonra, çorba içtikten sonra, banyo yaptıktan sonra içmek organların erken yaşlanmasına sebep olmaktadır.

Suyun sabahları çok içilmesi ve gece az içilmesi sağlık için yararlıdır. Banyodan çıktıktan sonra ayakların ve yüzün soğuk su ile yıkanması vücudun direncini artırmak için bire birdir.

Suyun içme noktasında faydaları olduğu gibi temizlik noktasında da faydaları vardır. Temizlik ihtiyacımızın ham maddesi olan suyun banyo yaparken ılık halde kullanılması vücut için daha sağlıklıdır. Su eğer banyo yaparken sıcak olursa vücudun nem oranını düşürür aynı zamanda cildin tahriş olmasına sebebiyet verir.


Etiketler: /
Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!